Fundator

O GPEC

Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. jest od momentu swojego powstania silnie związane z Gdańskiem i jego mieszkańcami. Bycie częścią tego wspaniałego miasta było dla nas od zawsze wielkim powodem do dumy. W miarę naszych możliwości, staramy się aktywnie uczestniczyć w życiu gdańskiej wspólnoty. Nasze zaangażowanie w budowę Krainy Zabaw jest tego najlepszym przykładem.


Od wielu lat razem
Najważniejszym celem GPEC jest zapewnienie mieszkańcom Gdańska dostępu do efektywnego, taniego i ekologicznego źródła energii cieplnej. Nieustannie dążymy do tego, żeby zapewnić naszym klientom komfort optymalnych warunków życia. Dbamy o to, by w ich mieszkaniach, miejscach pracy oraz wszędzie tam gdzie spędzają czas było ciepło i przytulnie. Choć zdawało by się, że energia cieplna jest niewidoczna, jej obecność pozwala nam wszystkim czuć się bezpiecznie, realizować marzenia i cieszyć się życiem. W GPEC dążymy do tego, żeby na co dzień nasi klienci nie musieli myśleć o tym, że dla nich pracujemy. Najważniejsze jest dla nas to, że mogą być nas pewni i że zawsze mogą na nas liczyć.

Ciężką pracą dążymy do tego by ci, którzy nam zaufali, mogli cieszyć się ciepłem domowego ogniska nawet w czasie najbardziej siarczystych mrozów. Od lat dbamy o wysoki standard świadczonych usług. To, co w tym zakresie udało nam się osiągnąć do tej pory, jest dla nas powodem do dumy i źródłem największej satysfakcji. Mimo to, wciąż staramy się „podnosić poprzeczkę”. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów. Pamiętamy, że nieustanny rozwój i innowacyjne podejście do świadczonych usług, stanowi gwarancję ich satysfakcji.

Kim jesteśmy ?
Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. to największa w Gdańsku firma zajmująca się dystrybucją energii cieplnej. Rozpoczeliśmy naszą rynkową działalność w rok 1960. W 1992 roku zostaliśmy sprywatyzowani, stając się spółką zarządzaną przez Gminę Miasta Gdańska. Od 13 stycznia 2004 roku większościowym udziałowcem Gdańskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej jest Stadtwerke Leipzig GmbH. W chwili obecnej SWL posiada 84%, a Miasto Gdańsk pozostałe 16% udziałów Spółki.

Działalność Gdańskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej
Podstawowe obszary działania GPEC to:
- ogrzewanie budynków i dostarczanie ciepłej wody- czyli produkcja, przesył i dystrybucja ciepła,
- produkcja energii elektrycznej,
- świadczenie usług okołoenergetycznych "GPEC Serwis" (modernizacja instalacji wewnętrznej, eksploatacja kotłowni i urządzeń ciepłowniczych).
Klientami GPEC jest około 8000 instytucji i odbiorców indywidualnych w Gdańsku i Sopocie. Przedsiębiorstwo dostarcza energię cieplną do 65% gdańskich budynków mieszkalnych i 10% budynków Sopotu.

Certyfikaty
Jako pierwsza firma działająca w polskiej branży energetycznej GPEC uzyskał w 2003 roku Certyfikat Jakości ISO w zakresie produkcji i dystrybucji ciepła (ISO 9001). Dodatkowo w roku 2005 wdrożył również system Zarządzania Środowiskiem (ISO 14000) oraz Bezpieczeństwa i Higieny Pracy (PN-N-18001).

Ekologia
Dbałość o ochronę środowiska to od wielu lat jeden z kluczowych wyznaczników określających charakter naszej działalności. Prowadzimy systematyczną wymianę dotychczas eksploatowanych kotłów węglowych, na nowoczesne, przyjazne dla środowiska naturalnego piece opalane gazem ziemnym. Doskonałym przykładem tego typu inwestycji jest Elektrociepłownia Matarnia, która dzięki modernizacji zmniejszyła emisję szkodliwych pyłów i dwutlenku siarki o ponad 99%.

Odpowiedzialność społeczna
Od lat angażujemy się w różnego rodzaju aktywność społeczną na rzecz gdańskiej wspólnoty. Szczególną uwagę zwracamy na problemy najmłodszych. Od dwóch lat, dzięki zaangażowaniu GPEC, w gdańskich szkołach podstawowych prowadzony jest specjalny projekt edukacyjny. Dzięki książkom poświęconym przygodom Tygryska, gdańskie dzieci uczą się, jak z poszanowaniem zasad ochrony środowiska ogrzewać mieszkania i oszczędzać energię. GPEC wspiera także organizację festynów rodzinnych i prowadzi działalność charytatywną.

Szczegółowych informacji dotyczących naszego przedsiębiorstwa udziela: 
Arkadiusz Bruliński - Rzecznik prasowy GPEC

Tel. 0 58 52-43-721, 0665-60-19-33,
e-mail: arkadiusz.brulinski@gpec.gda.pl


Chcesz otrzymywać najświeższe informacje
z KRAINY ZABAWY? Zapisz się.