Archiwum


Festyn we Wrzeszczu

W sobotę Wakacyjny Klub Tygryska gościł na placu zabaw przy ul. Róży Ostrowskiej. Dzieci nie zawiodły Tygrysa Teodora i pojawiły się w kilkudziesięcioosobowej grupie pomimo tego, iż pogoda sprzyjała bardziej leżeniu na plaży niż aktywności fizycznej. Rodzice nie tylko dopingowali swoje pociechy, ale sami również uczestniczyli w konkurencjach. W zabawach wzięła nawet udział kilkuosobowa grupa nastolatków w wieku 15-16 lat! Festyn zakończył się tuż przed popołudniową ulewą, tak więc aura nie zdążył popsuć zabawy dzieciom.

 "Na tapecie", bez zmian, ulubieniec dzieci-Tygrysek Teodor:)

 

                                     Nastolatki i młodsze dzieci bawiły się tak samo świetnie.

Po burzowej nocy niedzielny poranek przywitał nas deszczem. Były to jednak opady przelotne, dlatego festyn nie został odwołany. Pomimo niekorzystnej aury na placu zabaw przy ul. Góralskiej 51 pojawiły się dzieci. Z czasem, dzięki stopniowej poprawie pogody i nagłośnieniu, ilość uczestników zwiększyła się do ok. 50 osób. Jak widać na zamieszczonych zdjęciach nawet w takich warunkach można się było dobrze bawić.Tygrys Teodor i jego fanka kibicują odważnym zawodnikom.Zapraszamy na kolejne festyny Wakacyjnego Klubu Tygryska.
Festyn w Sopocie

21 i 22 sierpnia miał miejsce kolejny festyn, zorganizowany tym razem w Sopocie.

balony.JPG

Marynarz rozdje balony najmłodszym

Pogoda jak zwykle dopisała – było słonecznie i upalnie, termometry za oknami wskazywały 29oC. Na szczęście na placu zabaw przy budynku MOSiR w Sopocie schronienia przed gorącem udzielały rosnące na terenie placu drzewa.

 

rysunki.JPG
Tygrysek podziwia najpiękniejsze rysunki

Przygotowane przez nas konkursy, quizy i zawody sportowe cieszyły się dużym powodzeniem. Chęć zdobycia nagród z logo Klubu Tygryska, była naprawdę ogromna.   

   untitled.JPG

Typowo męska konkurencja....

wy__cig.JPG

Tygryski brały udział w trudnych zadaniach

Nasi animatorzy starali się zapewnić wszystkim dzieciom: i tym większym i tym najmłodszym możliwość wzięcia udziału w jakiejś konkurencji.

zawody_z_pi__k__.JPG

Uczestnicy wzajmnie dopingowali się podczas zawodów

Jak zawsze ogromną atrakcję stanowiło malowanie twarzy. Największą popularnością cieszył się oczywiście wizerunek tygryska. Zadbaliśmy o to, żeby każde dziecko na placu zabaw, które miało na to ochotę, miało pomalowaną buźkę.

malowanie_twarzy.JPG

Malowanie twarzy cieszyło się ogromną popularnością

W Sopocie również zbieraliśmy zabawki dla dzieci z trójmiejskich szpitali i hospicjów. Między innymi otrzymaliśmy ogromnego (chyba 2 m wysokości) Muminka :)

Muminek.JPG
Muminek z zazdrością patrzy na Tygryska :)

W ostatni wakacyjny weekend zapraszamy chętnych do zabawy z Tygrysem Teodorem na Przymorze: w sobotę 28 sierpnia na plac zabaw przy ul. Piastowskiej przy Klubie Piastuś, a w niedzielę 29 sierpnia na Opolską, na plac zabaw przy Klubie Maciuś.

 


Festyny na Oruni Górnej i na Morenie

Powróciły upały. Mimo parnej pogody, w sobotę, na placu zabaw przy ul. Kurierów AK 5 na gdańskiej Oruni Górnej, zjawiło się już na samym początku aż 170 osób i taka mniej więcej frekwencja utrzymywała się przez cały czas trwania festynu. Jak zawsze konkursy, quizy oraz konkurencje sprawnościowe cieszyły się dużym powodzeniem i były okazją do zdobycia atrakcyjnych nagród ufundowanych przez GPEC: frisbee, latawców, światełek odblaskowych, breloczków, materacy plażowych i innych. Tłumnie oblegana była dmuchana zjeżdżalnia, korzystanie z której jest na naszych festynach nieodpłatne. 

 

 

dmuchana_zje__d__alnia.JPG

Dmuchana zjeżdżalnia najlepszą zabawą 

d__uuuga_kolejka_artyst__w.JPG

Dłuuuga kolejka artystów

W niedzielę było jeszcze bardziej gorąco niż w sobotę, a festyn organizowany był na nowym osiedlu, przy ul. Morenowe Wzgórza. Impreza odbywała się na połączonych dwóch, sąsiadujących ze sobą placach zabaw, żeby zapewnić dzieciom więcej miejsca do zabawy.
ręce w górze_1.JPG

Ręce w górze!

ta__czy___ka__dy_mo__e.JPG

Tańczyć każdy może


Tutaj zdecydowanie większą popularnością niż dmuchana zjeżdżalnia cieszyły się gry i zabawy przygotowane przez nas. Poza tym, jak zawsze, animatorzy byli oblegani podczas malowania twarzy i tworzenia zwierzaczków i kwiatków z balonów. Festyn uczestnikom bardzo się podobał - na koniec zebraliśmy podziękowania od rodziców i dzieci.

 

By___tygryskiem_by___tygryskiem.JPG 

Tygryskiem być, ach, być Tygryskiem...

m__odzi_arty__ci_przy_pracy.JPG


Młodzi artyści przy pracy

W kolejny wakacyjny weekend, zarówno w sobotę, jak i niedzielę, Tygrysek Teodor będzie się bawił z dziećmi w Sopocie. Serdecznie zapraszamy.Tygryski na linii startowej przygotowują się do biegu po nagrody

 


Festyn na Zaspie

Upał, upał, upał…          

Pogoda zupełnie nie zachęcała do wyjścia na plac zabaw, a mimo to w sobotę na placu zabaw na Zaspie pojawiło się ok. 100, a w niedzielę ok. 80 osób. Dzieci, które mimo 35-stopniowego upału przybyły na festyn, chętnie brały udział we wszystkich zabawach, które dla nich przygotowaliśmy. Rodzice okupowali ławki pod namiotami, gdzie była odrobina cienia, a dzieci bawiły się z równie dużym zaangażowaniem, jak na poprzednich imprezach.

                       Wysokie temperatyry nie zniechęciły zawodników do wysiłku.

Program festynów jest na tyle urozmaicony, że w zabawach biorą udział dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Najmłodsze dzieci bardzo lubią zabawy w rytm muzyki oraz konkursy plastyczne. Starsze - zabawy sprawnościowe. Wszyscy chętnie biorą udział w quizach związanych z oszczędzaniem energii i ekologią - pytania są zróżnicowane dla różnych grup wiekowych, a więc wszyscy mają szansę zdobyć nagrody.


Tygrysek Teodor bawił się razem z najmłodszymi.

                    Temperatura emocji przed startem dorównywała temperaturze asfaltu:)

Na kolejny festyn zapraszamy do Wrzeszcza, na plac zabaw przy ul. Róży Ostrowskiej i na Niedźwiednik na plac przy ul. Góralskiej 51.

Festyn na Żabiance

Drugi wakacyjny weekend za nami. Tym razem Tygrysek Teodor bawił się z dziećmi na gdańskiej Żabiance. Pogoda nie sprawiła zawodu dzieciom, było słonecznie i bardzo ciepło. Plac przy ul. Sztormowej odwiedziło, zarówno w sobotę jak i w niedzielę, około 200 osób.
Ogromną atrakcję dla dzieci stanowiła dmuchana zjeżdżalnia, która oblegana była przez cały czas trwania imprezy. Oczywiście były też konkursy i konkurencje sportowe oraz uwielbiane przez dzieci malowanie twarzy. Najmłodsi mogli również zapoznać się z zasadami ekologicznego i racjonalnego korzystania z ciepła oraz wziąć udział w ekologicznych quizach.

Kolorowo i  radośnie bawiła się Żabianka

Dodatkowo, z inicjatywy GPEC, wszystkie dzieci uczestniczące w festynie zostały zaproszone do wzięcia udziału w charytatywnej akcji podzielenia się zabawkami z innymi dziećmi. Udało się zebrać ok. 200 zabawek: gier, książeczek, kredek, maskotek itp. Wszystkie te rzeczy GPEC we współpracy z fundacją „Dr Clown” przekaże dzieciom z trójmiejskich szpitali.

           Dzieci i Tygrysek Teodor świetnie się rozumieją- dbanie o środowisko jest bardzo ważne.

                         Tygrysek Teodor uwielbia rysunki dzieci, zwłaszcza gdy są to jego portrety:) 

Oczywiście wszyscy uczestnicy festynu zostali zaproszeni na kolejny weekend zabaw, tym razem w dzielnicy Zaspa: w sobotę na placu przy ul. Pilotów 10, w niedzielę zaś przy ul. Żwirki Wigury.


Rusza Wakacyjny Klub Tygryska Teodora

W tym roku GPEC po raz drugi zaprasza dzieci na cykl imprez organizowanych w ramach Wakacyjnego Klubu Tygryska. Idea przedsięwzięcia to edukacja poprzez ruch i zabawę na świeżym powietrzu. Podczas tegorocznych wakacji Tygrysek będzie uczył swoich małych przyjaciół, przekazując im wiedzę z zakresu dbałości o środowisko, oszczędzania ciepła i energii oraz podając różne ciekawostki o naszej planecie i otaczającym nas świecie. W programie przewidziane są liczne konkursy, zabawy oraz konkurencje sportowe - wraz z nagrodami! Będzie na pewno mnóstwo atrakcji i radości. Wakacyjny Klub Tygryska Teodora swoją działalność rozpocznie 27 czerwca. Kolejne spotkania odbywać się będą w każdy weekend, aż do końca wakacji. Zapraszamy wszystkie dzieci do Krainy Zabawy! Program Wakacyjnego Klubu Tygryska 1. 27-28.06.2009 "Zaczynamy Lato czas słonecznych wakacji - Eko-wakacji!!!" 2. 4-5.07.2009 "Zielona Planeta - Planeta Ziemia" 3. 11-2.07.2009 "Dbamy o środowisko" 4. 18-19.07.2009 " Nasz dom - Polska, Europa, Świat" 5. 25-26.07.2009 "Zieloni Przyjaciele Tygryska Teodora" 6. 1-2.08.2009 "Troszczymy się o przyrodę" 7. 8-9.08.2009 "Kupuj ekologicznie" 8. 15-16.08.2009 "Morze nasze morze..." czyli Żegluj z Tygryskiem Teodorem 9. 22-23.08.2009 "Ostrożnie na drodze" - Tygrysek Teodor uczy przez zabawę 10. 29-30.08.2009 "Zaczarowany Świat Bajek"

Wakacyjny Klub Tygryska 2010

Krainę Zabawy na gdańskim Przymorzu odwiedziło ok. 600 osób. Dzieci mogły wziąć udział w konkursach plastycznych, quizach oraz wykazać swoje umiejętności podczas konkurencji sportowych. Ogromnym powodzeniem cieszyły się zwłaszcza konkursy polegające na rysowaniu, ale nie brakowało również odważnych milusińskich, gotowych wyjść na scenę, by zademonstrować swoje umiejętności wokalne, czy pochwalić się wiedzą na temat ciepła i ochrony środowiska. Każde dziecko biorące udział w konkursie otrzymało nagrodę. Nagrody ufundował GPEC oraz firma Trefl.

Dodatkowo podczas sobotniego festynu odbyło się uroczyste wręczenie nagród 50 laureatom konkursu na fraszkę na temat całorocznej dostępności ciepła.

Marynarze i maskotki GPEC zachęcają dzieci do tańca i zabawy.

Celem wakacyjnej działalności Klubu jest edukacja poprzez ruch i zabawę na świeżym powietrzu. Podczas wakacyjnych festynów dzieci będą mogły zapoznać się z zagadnieniami z zakresu ekologii oraz oszczędzania energii.
Podczas kolejnych imprez GPEC będzie zbierał zabawki, gry i artykuły plastyczne dla dzieci z trójmiejskich szpitali. Zabawki zostaną przekazane fundacji „Dr Clown”.

 

pi__ka.JPG

Zawody sportowe budziły wiele emocji.

Zachwycały prace plastyczne naszych milusińskich.Aktualne informacje o festynach dostępne są na stronie internetowej www.gpec.gda.pl oraz na plakatach, które będą  rozwieszane w dzielnicach, w których odbywać się będą festyny. Wstęp wolny!


Dzień Dziecka w Krainie Zabawy

Baśniowe postaci, szczypta magii, muzyczne zabawy w pirackim stylu – po raz kolejny z okazji Dnia Dziecka życiem i śmiechem zatętni trójmiejska Kraina Zabawy. Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej i MOSiR zapraszają 30 maja 2009r. do wspólnego świętowania najmłodszych i ich rodziny.
Festyn na największym pomorskim placu zabaw to już tradycja. Prawdziwy bal u Neptuna, klaunów parada-nie-lada, pokazy iluzji najwyższych lotów – to tylko niektóre z przygotowanych przez organizatorów atrakcji. Miłośnicy ruchu poszaleją w gumowych zamkach, na trampolinach i w basenie z pianą. Amatorzy muzyki i esteci pomalują twarze i zatańczą z piratami. Na łasuchów czeka wata cukrowa bez ograniczeń. Każdy będzie mógł wystąpić w krótkim filmie własnej reżyserii. Uczestnicy festynu, który odbędzie się w Krainie Zabawy przy ul. Dąbrowszczaków w Gdańsku na brak wrażeń nie będą narzekać. Impreza rozpocznie się 30 maja 2009 w samo południe i potrwa do 17:00.

Parking przy Krainie Zabawy

Miejsca do parkowania powstały zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, z dala od ścisłej strefy ochrony przyrody. Nawierzchnia jest utwardzona, tak aby nie doszło do zanieczyszczenia wód gruntowych. Inwestorem oraz administratorem terenu, na którym znajduje się parking jest Zarząd Dróg i Zieleni.

Serdecznie prosimy wszystkich odwiedzających o parkowanie samochodów tylko w wyznaczonych do tego miejscach


Eksperci ds. zabawy w akcji

31 maja bieżącego roku, w Centrum Szkoleniowym Gdańskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, przy Alei Tysiąclecia 29 w Gdańsku odbyła się wyjątkowa konferencja prasowa. W jej trakcie przedstawiciele Zarządu GPEC podsumowali efekty sponsorowanego przez Przedsiębiorstwo projektu budowy Krainy Zabawy. Spotkanie poprowadził Michał Juszczakiewicz wraz z grupą małych ekspertów ds. zabawy (uczniowie z gdańskiej Szkoły Podstawowej nr 76). Stało się ono okazją do podsumowania wszystkich wydarzeń, które towarzyszyły budowie tego nowoczesnego, połączonego ze Skate Plazą placu zabaw. W czasie konferencji podsumowano efekty warsztatów edukacyjnych z cyklu W co się bawią eksperci?, które odbyły się niedawno w wybranych gdańskich szkołach podstawowych. W trakcie warsztatów, ich uczestnicy - uczniowie klas drugich i trzecich – wykorzystując dziennikarskie narzędzia pracy, opowiadali o tym, jak najbardziej lubią spędzać swój czas wolny i jakie formy aktywnej rekreacji preferują. W trakcie warsztatów okazało się, że mali gdańszczanie przywiązują ogromną wagę do problemów związanych z bezpieczeństwem placów zabaw i zabezpieczania ich przed aktami wandalizmu. Dysponują także rozległą wiedza na temat tego, jak powinien wyglądać i z czego powinien składać się idealny plac zabaw. W trakcie realizowanych przez siebie wywiadów radiowo-telewizyjnych mali eksperci ujawnili między innymi, że idealny plac zabaw to taki, który posiada specjalne, osobne części przeznaczone dla domowych zwierzaków, ale także stworzone z myślą o dorosłych. W czasie konferencji wręczono nagrody zwycięzcom Wielkiego Konkursu Plastycznego Krainy Zabawy zatytułowanego: Nasze pomysły na super zabawę. Zdobywcy nagrody głównej (klasa III A ze Szkoły Podstawowej nr 77) oraz klasy nagrodzone wyróżnieniami (II A ze Szkoły Podstawowej nr 77 oraz II A ze Szkoły Podstawowej nr 84), otrzymały nagrody pieniężne o wysokości odpowiednio 3000 i 500 złotych. Klasa, której praca zdobyła nagrodę główną, podjęła decyzję o przekazaniu części z wygranej kwoty na odbudowę uszkodzonego w niedawnym pożarze gdańskiego Kościoła św. Katarzyny. Po zakończeniu konferencji wszyscy mali i duzi goście wzięli udział w uroczystym koktajlu Krainy Zabawy. Były mleczne koktajle, wielki tort Krainy Zabawy oraz cała masa słodkich smakołyków...Chcesz otrzymywać najświeższe informacje
z KRAINY ZABAWY? Zapisz się.