Kraina zabawy

Otwarcie Krainy Zabawy za nami!


Wakacyjny Klub Tygryska 2010

Wakacyjny Klub Tygryska jak co roku rozpoczął wakacyjną akcję nauki przez zabawę dla najmłodszych. W ostatni weekend czerwca podczas festynu w Krainie Zabawy w Gdańsku wręczono 50 nagród w konkursie na fraszkę. Do konkursów plastycznych, quizów oraz rywalizacji sportowej zachęcała maskotka GPEC Tygrys Teodor.

Krainę Zabawy na gdańskim Przymorzu odwiedziło ok. 600 osób. Dzieci mogły wziąć udział w konkursach plastycznych, quizach oraz wykazać swoje umiejętności podczas konkurencji sportowych. Ogromnym powodzeniem cieszyły się zwłaszcza konkursy polegające na rysowaniu, ale nie brakowało również odważnych milusińskich, gotowych wyjść na scenę, by zademonstrować swoje umiejętności wokalne, czy pochwalić się wiedzą na temat ciepła i ochrony środowiska. Każde dziecko biorące udział w konkursie otrzymało nagrodę. Nagrody ufundował GPEC oraz firma Trefl.

Dodatkowo podczas sobotniego festynu odbyło się uroczyste wręczenie nagród 50 laureatom konkursu na fraszkę na temat całorocznej dostępności ciepła.

Marynarze i maskotki GPEC zachęcają dzieci do tańca i zabawy.

Celem wakacyjnej działalności Klubu jest edukacja poprzez ruch i zabawę na świeżym powietrzu. Podczas wakacyjnych festynów dzieci będą mogły zapoznać się z zagadnieniami z zakresu ekologii oraz oszczędzania energii.
Podczas kolejnych imprez GPEC będzie zbierał zabawki, gry i artykuły plastyczne dla dzieci z trójmiejskich szpitali. Zabawki zostaną przekazane fundacji „Dr Clown”.

 

pi__ka.JPG

Zawody sportowe budziły wiele emocji.

Zachwycały prace plastyczne naszych milusińskich.Aktualne informacje o festynach dostępne są na stronie internetowej www.gpec.gda.pl oraz na plakatach, które będą  rozwieszane w dzielnicach, w których odbywać się będą festyny. Wstęp wolny!

 


Niezwykła kraina w środku Gdańska

Kraina Zabawy będzie jednym z największych i najnowocześniejszych w Polsce placów zabaw - miejscem przeznaczonym specjalnie dla dzieci, w którym będą mogły one bezpiecznie spędzać wolny czas, odpocząć od szkolnych obowiązków i zapomnieć o problemach codzienności. Nazwaliśmy je Krainą Zabawy. Chcemy, aby było to miejsce wyjątkowe - bezpieczna przestrzeń, wolna od trosk i szkolnych stresów – powiedział Marek Dec , Członek Zarządu, Dyrektor ds. Handlowych Gdańskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Pomysł budowy Krainy Zabawy powstał w wyniku naszych rozmów z Miastem Gdańsk, które na czele z Prezydentem Pawłem Adamowiczem, patronuje temu projektowi. Często jako dorośli nie dostrzegamy jak ważną rolę w kształtowaniu osobowości najmłodszych spełnia wypoczynek. Nie trzeba być psychologiem żeby wiedzieć, że zabawa zajmuje jedno z najważniejszych miejsc w życiu maluchów. Aby zabawa spełniła jednak dobrze swoje funkcje, niezwykle ważne jest stworzenie dla tego procesu odpowiednich warunków. GPEC chce stworzyć takie warunki dla gdańskich dzieci - powiedział Marek Dec.

Kraina dzieciaków

Kraina Zabawy będzie jednym z najnowocześniejszych i największych placów zabaw w Polsce. Dzięki swojej uniwersalnej formule, odpowiednie dla siebie atrakcje znajdą tam zarówno najmłodsze dzieci, które będą odwiedzać go pod opieką swoich rodziców, jak i te trochę starsze, odwiedzające plac zabaw w towarzystwie rówieśników. Dzięki kompleksowi drabinek, zjeżdżalni i karuzeli, które znajdą się w Krainie Zabawy, gdańskie dzieci zyskają miejsce umożliwiające im integrację i wspólną zabawę. Kraina Zabawy zajmuje obszar o powierzchni prawie jednego hektara i usytuowana jest w rejonie Pasa Nadmorskiego, koło ulicy Dąbrowszczaków, na gdańskim Przymorzu. W jego bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się deptak oraz ścieżki rowerowe. Wybór miejsca nie był przypadkowy. Okolica ta stanowi dla mieszkańców Gdańska tradycyjny cel niedzielnych rodzinnych spacerów i wycieczek rowerowych.

Kraina deskorolek

Skate plaza będzie wielopoziomowym placem wyłożonym kostką betonową. Jest tworzona specjalnie z myślą o gdańskich rolkarzach i fanach jazdy na deskorolce.           W Krainie Zabawy znajdą oni niepowtarzalną i unikalną w skali kraju możliwość doskonalenia swoich umiejętności. Do niedawna, mimo licznej w Gdańsku grupy osób uprawiających ten dynamicznie rozwijający się sport, znalezienie odpowiedniego miejsca do jazdy nie było sprawą łatwą. Dzięki znajdującym się w Krainie Zabawy skoczniom, schodom i barierkom - gdańscy deskorolkarze zyskają nowe możliwości dla swobodnego rozwoju swoich zdolności.

Kraina bezpieczna

Teren, gdzie już niedługo powstanie Kraina Zabawy, będzie monitorowany przez zintegrowaną z Internetem kamerę. Efekty jej całodobowej pracy, dostępne będą za pośrednictwem poświęconej Krainie Zabawy stronie www. Z całą pewnością pozytywnie wpłynie to na bezpieczeństwo bawiących się dzieci. Rodzice i opiekunowie            w dowolnym momencie będą mogli sprawdzić co robią ich milusińscy.

Wielkie otwarcie Krainy Zabawy

Prace nad Krainą Zabawy trwają. Wielkie otwarcie GPEC zaplanował na 3 czerwca 2006 roku. Na dzień uroczystego otwarcia przewidziano wielki, całodzienny rodzinny festyn, o którym Gdańsk długo będzie pamiętać. Już teraz GPEC zaprasza na otwarcie Krainy Zabawy wszystkich Gdańszczan, bez względu na to czy mają 1 rok czy 101 lat. Patronat medialny nad wielkim otwarciem objęły: Dziennik Bałtycki oraz Radio Gdańsk.

Szczegółowych informacji dotyczących Krainy Zabawy z przyjemnością udzieli:

Arkadiusz Bruliński
Rzecznik prasowy Gdańskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej

Tel. 0 58 52-43-701, 0665-60-19-33
e-mail: arkadiusz.brulinski@gpec.gda.pl


Chcesz otrzymywać najświeższe informacje
z KRAINY ZABAWY? Zapisz się.